Sumy IT School

Часто батьки, обираючи курси та навчання для своїх дітей, орієнтуються на здібності малечі. Але іноді ці здібності важко виявити, особливо якщо дитина активна, допитлива та цікавиться багатьма речами й з задоволенням поринає у щось нове.

Що робити в таких випадках і як виявити саме ті здібності, які потім переростають у справжні хобі та зацікавленості? Ми зібрали кілька порад для батьків, які допоможуть у  цій непростій справі.

Деякі таланти малечі виявити зовсім просто, але вони можуть швидко минати чи змінюватися іншими. Серед них можуть бути:

  • Художні, коли дитина любить малювати, ліпити з пластиліну, розмальовувати та інше. Такі діти сприймають світ візуально і часто звертають увагу на «гарне» та «яскраве».
  • Музичні, коли дитина полюбляє слухати музику, співати та прислуховується до навколишніх звуків. Такі діти чудово сприймають аудіо інформацію, легко сприймають та запам’ятовують іноземні мови. 
  • Артистичні, коли діти полюбляють публіку, залюбки співають чи розказують вірші у колі друзів та знайомих, копіюють поведінку дорослих і згуртовують навколо себе людей. 
  • Спортивні, коли дитина полюбляє активності, дивитися як займаються спортом інші та переглядати спортивні програми. Це свідчить про наполегливість та цілеспрямованість дитини. 


Варто пам’ятати, що зацікавленість до науки та навчання з’являється трохи пізніше і потребує зовсім інших навичок, таких як зосередження, концентрування, аналіз інформації та т.ін.


Як же батькам виявити справжні здібності дитини?

  • Слухайте. Діти дуже відкриті та багато фантазують, але саме їх фантазії можуть бути сигналом для щасливого майбутнього і вибору професії. Намагайтеся підтримувати дитину, ставити більше запитань та ні в якому разі не знецінювати їх мрії. 
  • Спостерігайте за поведінкою дитини. Ігри допомагають проявити здібності дитини, адже саме тут вона максимально поринає у процес. Ви можете спостерігати як ваша малеча грається з іншими, а також брати участь у грі самостійно, щоб зрозуміти яка роль їй цікава та що її захоплює. 
  • Давайте свободу вибору. Не примушуйте дитину робити те, що їй не хочеться. Краще коли вона самостійно обирає чим буде займатися, а вам це дасть можливість зрозуміти, що її дійсно цікавить. 

Варто пам’ятати, що дитина має бути вільною у своєму виборі. Реалізовувати нездійснені мрії за рахунок дитини – не дуже гарна ідея, не дивлячись на те, що батьки завжди бажають найкращого для своєї малечі.

Якщо ж вам вдалося виявити здібності у вашої дитини, допоможіть їх розвивати – запишіть на курси чи віддайте до гуртка. Таланти можуть перерости у професію лише за допомогою наполегливої праці. 

Ми в школі Sumy IT School навчаємо дітей програмуванню, допомагаємо розвивати лідерські якості та розвиваємо критичне та аналітичне мислення. Якщо ваше чадо цікавиться технологіями, прагне створювати власні круті проєкти – чекаємо вас на пробне заняття 🙂